sobota, 25 listopada 2017

Zmiany w systemie certyfikacji Tableau

W ostatnim czasie nastąpiły pewne zmiany w systemie certyfikacji o których wypada wspomnieć. Od października tego roku zniesiono system przyznawania certyfikatów dla konkretnej wersji oprogramowania Tableau Desktop/Server (v8, 9, 10 etc) - teraz będziemy otrzymywać po prostu tytuł "Qualified Associate" albo "Professional", co wydaje się bardzo sensownym podejściem biorąc pod uwagę tempo pojawiania się nowych wersji programu. Niestety w wyniku takiego zabiegu wszystkie otrzymane certyfikaty będą miały swój "termin ważności" i po pewnym czasie będziemy musieli do nich podejść ponownie.

  • Qualified Associate będzie ważny przez 2 lata
  • Certified Professional będzie ważny przez 3 lata
Historyczne tytuły mają działać bezterminowo, jednak musimy zaznaczyć, że zostały otrzymane dla konkretnej wersji. Od teraz wszystkie egzaminy będą przeprowadzane na aktualnej wersji oprogramowania. Jeśli chodzi o cenę samych egzaminów i ich formułę, to nic się nie zmienia.

Po szczegółowe informacje na temat ostatnich zmian odsyłam do tego dokumentu.

W najbliższym czasie postaram się zamieścić szczegółowy artykuł o egzaminie Tableau Desktop Certified Professional, który jest zdecydowowanie trudniejszy niż QA i potrafi sprawić problem nawet największym wyjadaczom Tableau :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz