wtorek, 27 lutego 2018

Tableau ponownie wśród liderów rynku BI według nowej odsłony prestiżowego raportu Gartnera!

W sieci można już znaleźć link do najnowszej edycji długo wyczekiwanego raportu Magic Quadrant for Analytics and Business Intelligence Platforms. Analitycy Gartnera ponownie wyróżnili Tableau, Power BI oraz Qlik jako zdecydowanych liderów rynku.

Magic Quadrant for Analytics and Business Intelligence Platforms 2018
źródło: Gartner

Raport chwali ostatnie zmiany dokonane przez twórców Tableau oraz nadchodzące funkcjonalności Project Maestro zapowiedziane na 2018 rok, ale zwraca również uwagę na wyniszczającą wojnę cenową z Microsoftem, która spowodowała znaczny spadek tempa wzrostu firmy z Seattle. Gartner zauważa również coraz większą lukę pomiędzy długoterminową wizją Tableau, a planami giganta z Redmond. Na chwilę obecną to jednak ciagle Tableau jest nazywane "Gold standard" for interactive visual exploration, więc moim zdaniem sytuacja praktycznie nie zmieniła się od czasu poprzedniej edycji raportu z 2017.

Tradycyjnie już polecam zapoznanie się pełnym artykułem na stronie Gartnera. Już w marcu raport zostanie rozszerzony o tzw. "Critical Capabilities of a BI and Analytics Platform" - wtedy z pewnością wrócimy do tego tematu, żeby dokładnie przeanalizować obecną sytuację na rynku BI.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz